PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=340187}
6,1 32 000
ocen
6,1 10 1 32000
4,0 4
oceny krytyków
Mała wielka miłość
powrót do forum filmu Mała wielka miłość

MASAKRA

użytkownik usunięty

Nigdy nie widziałem gorszego filmu! MASAKRA! 1/10!

ocenił(a) film na 1

fakt 1/10

ocenił(a) film na 8
molos

"Mao" widzieliście :) Bardzo dobry romans i tyle.

ocenił(a) film na 6
Morison

Zgadzam się, mało widzieliście.

Może jakieś uzasadnienie oceny? Bo jak dla mnie ten film jest lepszy niż nie jedna amerykańska "komedia".

użytkownik usunięty

Ja obejrzałam do wypadku, i wyłączyłam telewizor. Ian na pewno przeznaczył wszystkie oszczędności na operację serca. Ze złego przemienił się w dobrego. Wszystko oklepane i ściągnięte z amerykańskich filmów. Przykładowo motyw utraty pracy był w filmie pt. "Inteligent w armii" z Dannym de Vito. Motyw zajścia w ciążę z przypadkowym facetem z Harlequinów. Ona skromnisia czytająca książki też z Harlequinów. Ona dumnie zrzekająca się z roszczeń wobec ojca dziecka też z Harlequinów.

Uderzyła mnie też scena, w której ojciec Joanny oświadcza policjantowi, że zalegają z czynszem od dwóch miesięcy, a potem Joanna zaprasza Iana na kawę do restauracji. Nie ma kasy na czynsz, ale na restaurację jest. Biedni ludzie nie chodzą do restauracji. No cieszę się, że chociaż nie mieszkali w wypasionym apartamencie.

Inna kwestia to to, że Joanna nie ma kasy, i zrzeka się z roszczeń wobec Iana. No ludzie, a za co ona kupi wózek dziecku?? Gdzie będzie mieszkać jak dłużej będą zalegać z czynszem?? Jakie to szlachetne aż żal patrzeć.

Wiem, że to tylko bajka, ale nie lubię takich nielogiczności.

ocenił(a) film na 1

Polskę ukazuje w najgorszym świetle, jako biedny kraj, gdzie ludzie jeżdżą starymi
maluchami i polonezami,gdzie amerykański super bohater od razu po przyjeździe
zostaje okradziony przez taksówkarza, nikt nie zna angielskiego, policjanci piszą na
maszynie do pisania,itd.

Tworzy przez to negatywny i nieprawdziwy wizerunek Polski u obcokrajowców (którzy nie
byli w Polsce).

Nawet jeśli akcja tego filmu dzieje się w latach 90tych to i tak sytuacja w Polsce nie
wyglądała tak źle jak to zostało pokazane w tym filmie.

Widać twórcy filmu bardzo zależało na lizaniu dupy amerykańskiemu widzowi kosztem
wizerunku własnej Ojczyzny.

Oceniam: 0/10

Gdyby nie to to dałbym 3/10 - przeciętna romantyczna komedia - praktycznie nie
śmieszna w ogóle

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones